smartklub.pl
Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? (/t-smart-forfour-problem-ze-wspomaganiem-kierownicy--10573)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - Kanapa - 02.11.2016

Silnik lub przewody padły - standard.
Jesteś w Polsce czy w Irlandii?
Poszukaj na szrocie Colta z 2004-2011 roku i wyrwij z niego to co potrzeba. Tylko sprawdź czy na pewno działać czy numerki części pasują.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - gdanszczanin - 02.11.2016

Jestem w Irlandii. Przepraszam, ale troszkę poknociłem. Właśnie jechałem przed chwilą kosiarką i troszkę inaczej to wygląda.
Kurcze, właśnie na zakrętach odbija, ale problem o dziwo jest na prostych. Gdy zrobię niewielki ruch w lewo lub w prawo, to kierownica tak jakby stawiała opór i wtedy właśnie nie chce wracać na prosto. W każdym jednym aucie którym jeździłem wracała, bo chyba to normalne, a tu lipa i teraz to już jestem totalnie głupi, ale wydaje mi się, że coś jest nie halo.


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - rogas - 02.11.2016

Ja bym napisał, że na 16 ten typ tak może mieć tutaj kierownica jednak jest troszkę inaczej wspomagana niż w układzie hydraulicznym i to czuć
Problemem może być też jakikolwiek luz w zawieszeniu, brak zbieżności itp ...
Trzeba wszystko sprawdzić dokładnie i u dobrego znajomego mechanika


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - gdanszczanin - 02.11.2016

No właśnie tego nie wiem i kurcze nie mam jak tego sprawdzić bo takich aut tutaj jak na lekarstwo.


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - Jarekz007 - 03.11.2016

Ja przesiadając się z jakiś bodajże 165 R14 na 205 R16 odczułem różnicę, kręci się trochę ciężej ale bez przesady ...


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - gdanszczanin - 05.11.2016

Panowie, naprawdę nie macie pomysłu co to może być ?
Kurcze, jazda w taki sposób jest bez kitu dziwna i irytująca. Cały czas walczę z tą kierownicą i cały czas muszę kontrować.
Pozdrawiam


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - Ruda102 - 05.11.2016

Tak jak koledzy mówili na 80/90% jest to silnik od wspomagania. Mój forfour ma tą samą przypadłość ale już do tego się przyzwyczaiłam.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - gdanszczanin - 05.11.2016

Ja się chyba do tego nie przyzwyczaję, bo jak się przesiadam ze swojego Audi do kosiarki, to mnie szlak trafia. Generalnie super mi się nim jeździ i bardzo dobrze się w nim czuję, więc muszę to wyeliminować, żeby było wszystko na tip top. Od poniedziałku zacznę wszystko sprawdzać. Na początek wspomaganie. Mógłbym wymienić ten silniczek od wspomagania,ale nie chcę brać ze szrotu, bo nie wiadomo co się kupi.
Może ktoś się orientuje gdzie poza dealerem można by kupić takie ustrojstwo ?


Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - Kanapa - 05.11.2016

Mitusishi


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: Smart Forfour - problem ze wspomaganiem kierownicy ? - Ewa Stasiak - 15.01.2017

(02.07.2013, 18:56)plaski152 napisał(a): Witam !
Od roku posiadam Smarta Forfour 1.3 i od samego początku nurtuje mnie kwestia wspomagania kierownicy. Przy prędkości do około 50km/h wszystko działa płynnie, a przy 70 i wyżej, zauważyłem że kierownica pracuje trochę ciężej co czasami przeszkadza przy korygowaniu podczas jazdy na wprost na dłuższym odcinku.
Czy ktoś miał podobny problem, czy może tak ma być? Smile

Też tak mam,wydaje się jakby ściągał na obie strony,wiem ze 1,5 roku temu bylo wymieniane wspomaganie więc tez nie wiem o co chodzi


Menu