smartklub.pl
Polowanie na okazje - Smart ! - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Okazje i absurdy cenowe, zakupy grupowe. (http://smartklub.pl/f-okazje-i-absurdy-cenowe-zakupy-grupowe--112)
+--- Wątek: Polowanie na okazje - Smart ! (/t-polowanie-na-okazje-smart--11713)



RE: Polowanie na okazje - Smart ! - maciekpkow - 07.03.2021

To wiem, jeżeli po zamontowaniu uchwytu tracimy możliwość dostępu do bagażnika to ja odpuszczam.


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - raffa - 07.03.2021

Nie można otworzyć klapy do końca. Ale nie wiem, jak wygląda kwestia otwarcia szyby.
Ja u siebie mogę podnieść górę na tyle, żeby móc coś wsadzić / wyjąć. Ale raczej drobiazgi, bo szczególnie z zamocowanymi rowerami to jest tor z przeszkodami. Dużo łatwiejszy jest dostęp ze środka. Albo u mnie od góry Very happy

U mnie na stronie 5 tu: http://smartklub.pl/t-450-by-raffa--19029?page=5 masz dwie foty, jak to wygląda zamocowane na smarcie. I uwaga - zdjęcie całego zmontowanego bagażnika to maksymalnie 5 minut. Odkręca się 4 śruby: dwie w zderzaku (te na specjalny wielowypustowy klucz), dwie w mocowaniach do tridionu na górze (na imbusa 5 albo 6). Po czym całość zdejmuje się ze smarta i odstawia na bok.

Po dojechaniu w góry odstawiłem to razem z rowerami do garażu u gospodyni (znaczy najpierw rowery, potem bagażnik). I zakładałem tylko wtedy, jak potrzebowałem zabrać rowery. Montaż to też max 5 minut. Dłużej mocuje się rowery, szczególnie, jak mają zupełnie inne rozmiary / kształty.

Serio, żaden kłopot Smile


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - maciekpkow - 07.03.2021

Kurde...mam zagwostkę...mega mi się podoba smart z tym bagażnikiem a z rowerami to wogóle szał na ulicy Very happy Very happy Laughing


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - raffa - 07.03.2021

Jeszcze ze spuszczonym dachem, to ludziom, szczególnie na wsiach, głowy się odwracają jak sowom... 360 stopni Very happy

A co do prowadzenia i samego bagażnika... przyznaję się bez bicia... Jadąc w góry na A4 przy 130 mi się przypomniało, że mam dwa rowery z tyłu... w tym jeden z mocno wystającą kierownicą Very happy W sumie hałas był trochę większy tylko Very happy


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - obwd-crash - 07.03.2021

(07.03.2021, 17:45)raffa napisał(a): Fajnie, że wypowiadają się wszyscy, którzy obejrzeli trzy zdjęcia...

Jeśli to jest ten bagażnik, który mi się wydaje (a jestem tego na 99% pewien, oglądałem go z bliska na żywo bardzo dokładnie przynajmniej dwa razy, podczas przebojów z moimi zakupami bagażnika, opisywanymi między innymi w wątku o moim smarcie), to jest bagażnik do coupé. Co moim zdaniem widać po uchwycie do mocowania pod sprężynę szyby widocznym na trzecim zdjęciu w ogłoszeniu. Kąt, z jakiego zostało zrobione pierwsze zdjecie nie oddaje wyraźnie kształtu profilu.

@maciekpkow dogadaj się z właścicielem, jeśli masz tu jechać specjalnie, to ja w ciągu miesiąca, max półtora będę jechać do Wawy większym samochodem, wtedy mógłbym go zabrać i Ci przywieźć.

Specjalnie poszedłem do swego bagażnika do coupe, spojrzałem na niego w ustawieniu jak na pierwszym zdjęciu, nie wystaje łukowate ramię poza aluminiowy profil. 
Ten w ogłoszeniu jest do cabrio i basta Wink
Mocowanie na 3 zdjęciu jest od coupe a nie od cabrio Sad


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - raffa - 07.03.2021

(07.03.2021, 22:16)obwd-crash napisał(a):
(07.03.2021, 17:45)raffa napisał(a): Fajnie, że wypowiadają się wszyscy, którzy obejrzeli trzy zdjęcia...

Jeśli to jest ten bagażnik, który mi się wydaje (a jestem tego na 99% pewien, oglądałem go z bliska na żywo bardzo dokładnie przynajmniej dwa razy, podczas przebojów z moimi zakupami bagażnika, opisywanymi między innymi w wątku o moim smarcie), to jest bagażnik do coupé. Co moim zdaniem widać po uchwycie do mocowania pod sprężynę szyby widocznym na trzecim zdjęciu w ogłoszeniu. Kąt, z jakiego zostało zrobione pierwsze zdjecie nie oddaje wyraźnie kształtu profilu.

@maciekpkow dogadaj się z właścicielem, jeśli masz tu jechać specjalnie, to ja w ciągu miesiąca, max półtora będę jechać do Wawy większym samochodem, wtedy mógłbym go zabrać i Ci przywieźć.

Specjalnie poszedłem do swego bagażnika do coupe, spojrzałem na niego w ustawieniu jak na pierwszym zdjęciu, nie wystaje łukowate ramię poza aluminiowy profil. 
Ten w ogłoszeniu jest do cabrio i basta Wink
Mocowanie na 3 zdjęciu jest od coupe a nie od cabrio Sad

Ja ten bagażnik porównywałem do swojego, nowego, oryginalnego bazowego (bez uchwytu rowerowego EDIT: z uchwytem rowerowym, ale do 454), który kupiłem do swojego cabrio półtora roku temu i wtedy rękę sobie dawałem uciąć, że są różne... Ale fakt faktem, nie stawiałem ich obok siebie, tylko jeden miałem na zdjęciach. A skupiałem się na różnicach (EDIT: głównie uchwytu rowerowego, ale nie tylko), bo już wiedziałem, że sprzedawca c**l zrobił mnie w balona :(

Jak nic zostaje mi jutro podjechać do Wojtka i przymierzyć do swojego samochodu Wink
Przymierzymy też u niego Smile

Wtedy będziemy wiedzieli na 1000000%, jaki to bagażnik Smile


Polowanie na okazje - Smart ! - obwd-crash - 07.03.2021

Tak to wygląda u mnie, bagażnik do coupe
[Obrazek: 8bf43ab7b66ffb11f75386410abd6aba.jpg]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - raffa - 07.03.2021

Masz tam na nim numer części?


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - obwd-crash - 07.03.2021

(07.03.2021, 22:47)raffa napisał(a): Masz tam na nim numer części?

Konstrukcja bagażników cabrio i coupe niczym się nie różniła, były tylko inne ramiona i mocowania do "budy"

Naklejka z takimi oznaczeniami
Grundtrager MCC
Art.-Nr. 0001402
Pruf.-Nr. 102031


RE: Polowanie na okazje - Smart ! - psuwacz - 08.03.2021

Procedura jeżdżenia z bagażnikiem rowerowym wygląda tak, że zapominamy o posiadaniu z tyłu jakichkolwiek drzwiczek - i wszystko organizuje się przez fotel pasażera....


Menu