smartklub.pl
Kupię tempomat do 450 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Kupię (http://smartklub.pl/f-kupie--82)
+--- Wątek: Kupię tempomat do 450 (/t-kupie-tempomat-do-450--17581)

Strony: 1 2


Kupię tempomat do 450 - ponurypredator - 13.03.2018

Jak w temacie Smile za rozsądną cenę. Bo na autostradzie już mnie czasem noga boli...


RE: Kupię tempomat do 450 - obwd-crash - 13.03.2018

Który rok produkcji Twego auta, a w zasadzie przedlift czy polift.
Jak przedlift to tak około 300€ w Niemczech w 
https://www.misterdotcom.de/produkte/smart/fortwo-450-bis-2007/elektronik/362/tempomat-smart-fortwo-450-cruisecontrol?number=MDC10012.2
jak polift to potrzebna tylko dźwigienka i aktywacja, cena dźwigienki około 70€ + VAT + marża w SC, a aktywacja nie wiem ile - potrzebny interfejs Star Diagnose.
Ja brałem od Kasiunqa, cena była lepsza niż w SC, ale było to parę lat temu i nie pamiętam dokładnie ile. Zapytaj, może ma lub jest stanie załatwić.
Można też w ww. firmie MDC lecz tam życzą sobie około 180€, ale to z montażem - nie ma wysyłki.


RE: Kupię tempomat do 450 - ponurypredator - 13.03.2018

Polift 2005 rok Smile właśnie szukam dźwigienki, może ktos tu będzie miał z jakiegoś z rozbiórki
W SC chcą 517 zł :/


RE: Kupię tempomat do 450 - Dzidzior - 14.03.2018

witajm ma do sprzedania manetke z wycieraczkami i tempomatem cena 250zl jak cos.pozdrawiam


RE: Kupię tempomat do 450 - LAZY. - 15.03.2018

Pozwolę się zapytać o sposób działania tempomatu.
Mam taką dźwigienkę, działanie jej aktywuje się przyciskiem na szczycie dźwigienki, pokrętłem ustawia się speed. I do tego momentu wsio mi się zgadza. Jak to urządzenie dalej ma działać?
U mnie ustawienie 70km/h powoduje że auto mogę rozpędzić tylko do 70km/h wciskając pedał gazu w podłogę, puszczam pedał i auto zwalnia aż się zatrzyma. Tak to ma działać czy ja mam speed limiter Laughing
Jak utrzymać stałą prędkość nie trzymając butem pedału gazu?


RE: Kupię tempomat do 450 - Maciek_M - 15.03.2018

Tak. Masz ogranicznik prędkości. Zadaniem prędkości jest rozpędzenie pojazdu do zadanej prędkości (o ile nie została już osiągnięta, oczywiście), a następnie jej utrzymanie.


RE: Kupię tempomat do 450 - obwd-crash - 15.03.2018

Guzikiem na końcu dźwigienki uruchamia się limiter prędkości - Temposet, a nie Tempomat.
Skrzydełkiem w kierunku "set" i "-" uruchamia się tempomat.

Poniżej strony z instrukcji obsługi przedstawiające obsługę funkcji Tempomat i Temposet
[attachment=17210]
[attachment=17211]
[attachment=17212]
[attachment=17213]
[attachment=17214]

życzę miłego użytkowania  Smile


RE: Kupię tempomat do 450 - raffa - 11.06.2022

Odkopię ten wątek, bo w moim tylko jeden wpis z ofertą Smile A tu całkiem rzeczowa wymiana edukacyjna Smile

obwd-crash wstawił kawałek instrukcji do 450 (post wyżej).

Po grafikach widzę zbieżność z :
[attachment=19975]

Ale data produkcji na naklejce na górnej manetce sugeruje jednak 451 :(

Z drugiej strony kiedyś wstawiałem z allegro link do tempomatu, który okazał się być właśnie z 451 i manetka wyglądała jednak trochę inaczej:
[attachment=19976]

Patrząc na pierwsze zdjęcie górna manetka pasuje mi bardziej do coupé, dolna do roadstera / cabrio, bo nie ma sterowania do tylnej wycieraczki.

Szukałem po numerze z górnej naklejki, ale niestety znajduje mi tylko jedną stronkę z informacją, że produkt wyprzedany, żadnych informacji na temat przeznaczenia, kompatybilności, ani zdjęć nie ma.

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie w 100% potwierdzić, do jakiego to modelu? Z góry dziękuję Smile


Kupię tempomat do 450 - mikemas - 12.06.2022

Przedstawiona manetka 451 sluży do obsługi komputera pokładowego
Fabryczny tempomat w 451 obsługiwany jest z przycisków na kierownicy


RE: Kupię tempomat do 450 - raffa - 12.06.2022

(12.06.2022, 11:37)mikemas napisał(a): Przedstawiona manetka 451 sluży do obsługi komputera pokładowego
Fabryczny tempomat w 451 obsługiwany jest z przycisków na kierownicy

Chyba nie wyraziłem się jasno w poprzednim poście. Nie chodzi mi o manetkę do 451 z dolnego zdjęcia (bo już wcześniej potwierdzono w innym wątku, że to do komputera w 451), tylko o manetki z górnego zdjęcia. Wątek dotyczy 450, w stopce też mam wyraźnie napisane, że jestem właścicielem 450.


Menu