smartklub.pl
MHD- zasada działania - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: MHD- zasada działania (/t-mhd-zasada-dzialania--19040)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


MHD- zasada działania - Arczi100 - 02.09.2019

Wydaje mi się (jutro potwierdze) na 100 procent że alternator jest rozrusznikiem lecz ciągle powtarzam ani słowa o silniku , wspomaganiu itd.


MHD- zasada działania - mikemas - 02.09.2019

Od dołu wysprzęglik (aktuator), od góry wybierak
Co do tematu nie ma żadnego wspomagania silnika.
Dziwactwo alternatoro-rozrusznik pod kątem sprawnego start stop, z ładowaniem aku podczas hamowania


MHD- zasada działania - damiano.o - 02.09.2019

No i wszystko wiemy Mikemas, szkoda, że tak późno Włączyłeś się do dyskusji bo większość z nas wiedziała, że coś dzwoni, tylko nie do końca w którym kościele .... sam miałem przez 4 lata MHD .... i nigdy tego nie odczułem .... może dlatego, że od razu zainstalowałem wyłącznik start/stop

Pozdrawiam z RS Concept


MHD- zasada działania - Kanapa - 02.09.2019

Dziwactwo ładuje aku przy wyłączonym Eco poprzez hamowanie?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: MHD- zasada działania - statystyczny_polak - 02.09.2019

(02.09.2019, 19:42)mikemas napisał(a): Od dołu wysprzęglik (aktuator), od góry wybierak
Co do tematu nie ma żadnego wspomagania silnika.
Dziwactwo alternatoro-rozrusznik pod kątem sprawnego start stop, z ładowaniem aku podczas hamowania
Powtarzam 8 raz: te dziwactwo również wspomaga silnik spalinowy podczas jego obciążenia. Bez obrazy panowie, ale nie wiem czy jest sens prowadzić dalszą dyskusję skoro nie wiecie przez tyle lat czym jeździcie i ja mając auto 3 miesiąc muszę uświadamiać Was co odpowiada za rozruch silnika a co jest na dole skrzyni a co na górze. Paranoja...


RE: MHD- zasada działania - raffa - 02.09.2019

(02.09.2019, 18:12)CodeBoy napisał(a): I moj stary 450 bez MHD tez sie tak zachowywal, mialem miernik w zapalniczce i jak robilem trase to przy wyprzedzaniu tira ladowanie zanikało. Co do reszty się też zgadzam, taki pasek nie jest w stanie oddac energi.
Szkoda, że nie przeczytałem tego posta wcześniej. Akurat jestem na urlopie, dziś zrobiłem 'trasę', całe 90 km. Będę się kręcić przez najbliższe 10 dni, to poproszę kobietę, żeby patrzyła na miernik w zapalniczce, jak będę jeździł. Bo samemu przy wyprzedzaniu to tak średnio patrzeć pod kolana Wink
A może uda mi się nawet w mojej apce sparowanej z kompem w smaku znaleźć wykres napięcia ładowania Wink
Jak do tej pory nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek podczas jazdy spadało poniżej 14 V.


RE: MHD- zasada działania - damiano.o - 02.09.2019

(02.09.2019, 20:36)statystyczny_polak napisał(a): skoro nie wiecie przez tyle lat czym jeździcie i ja mając auto 3 miesiąc muszę uświadamiać Was co odpowiada za rozruch silnika a co jest na dole skrzyni a co na górze. Paranoja...

Nie, no gratuluję, jesteś pierwszy, który wie wszytko ..... i ubolewam nad tym, że musisz nas uświadamiać. Dyskusja jest po to, żeby się czegoś dowiedzieć lub swoją wiedzę pogłębić - bez imputowania paranoi. Jeżeli uważasz inaczej, zamknij wątek, admin go usunie i po temacie. Ci co śledzili lub prowadzili dyskusję to i tak już swoje wiedzą.

Pozdrawiam z RS Concept


RE: MHD- zasada działania - LAZY. - 02.09.2019

Panowie, jeżeli nie umiecie normalnie dyskutować bo każdy musi swoją rację udowodnić i przyklepać to trzeba zamknąć forum będzie.

Kto ma MHD niech przetestuje woltomierzem zachowanie auta. Z pomiarem prądu to już wymagany były porządny amperomierz.   Porównany zachowanie kilku aut i wyciągniemy wnioski.


MHD- zasada działania - BASTOS - 02.09.2019

Nie prościej wysłać zapytanie do siedziby smarta czy potwierdza że silnik jest w pewnych sytuacjach "wspomagany" elektrycznie?


RE: MHD- zasada działania - krzyss - 03.09.2019

Jak byl wspomagany to by sie sami tym chwalili. Zmierzyles ten prad ktory niby idzie z aku do rozrusznika ? Czy tylko spada Ci napiecie na aku przy przyspieszaniu ? Bo on naprawde moze Ci odcinac ladowanie...


Menu