smartklub.pl
[450][451][452][454] Problem z Hamulcami - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: [450][451][452][454] Problem z Hamulcami (/t-450-451-452-454-problem-z-hamulcami--20809)



Problem z Hamulcami - Darek Darek - 27.05.2023

Witam, potrzebuje waszej pomocy żeby zlokalizować problem. Prawy tylny hamulec po przejechaniu kilku kilometrów... 
Zatrzymaniu się i ruszeniu ponownie.... 
Blokuje się... 
Zatrzymuje się na 15-20 minut i mogę jechać dalej.
Wymieniłem zaciski, klocki i przepompowałem cały płyn maszynowo... 
Problem dalej taki sam bez zmian... 
Odłączyłem linkę ręcznego od tego koła bo to był następny ślad...
Problem ciągle taki sam...

Miał ktoś taki problem może ? 
Wymiana przewodu elastycznego jest następnym krokiem a potem naprawdę kończą mi się pomysły....

Co robić dalej?


RE: Problem z Hamulcami - raffa - 27.05.2023

Po doczytaniu do momentu w którym napisałeś, że przepompowałeś płyn pierwsze, co przyszło mi do głowy: przewód. One lubią puchnąć w środku. I płyn się nie cofa. Widać tak działa po lekkim podgrzaniu.


RE: Problem z Hamulcami - Darek Darek - 27.05.2023

(27.05.2023, 19:07)raffa napisał(a): Po doczytaniu do momentu w którym napisałeś, że przepompowałeś płyn pierwsze, co przyszło mi do głowy: przewód. One lubią puchnąć w środku. I płyn się nie cofa. Widać tak działa po lekkim podgrzaniu.

W następnym tygodniu wymienię i po przetestowaniu dam znać czy pomogło a póki co mam nadzieję że to pomoże


RE: Problem z Hamulcami - Mart_000 - 29.05.2023

Też z tym kiedyś walczyłem, potwierdzam numer z przewodami. Są na nich takie stalowe skuwki gdzieś pośrodku długości i w tym miejscu następuje z czasem całkowite zamknięcie światła przewodu. Po wymianie jak ręką odjął. Problem może być tylko przy wymianie taki, że tam od strony przewodu metalowego - jego końcówka może być zapieczona i nie da się obrócić. Trzeba odkręcić zacisk i obracać nim tak, aby wykręcić z niego przewód elastyczny. Potem obraca się już samym przewodem żeby odkręcić go od przewodu metalowego. Montaż w odwrotnej kolejności.

powodzenia
M.


Problem z Hamulcami - Kanapa - 29.05.2023

Po postu wymień te przewody. Wszystkie 454 i colty mają z tym problem.


Problem z Hamulcami - BASTOS - 30.05.2023

Nie zwlekać z wymiana przewodów jak się tak dzieje. Później trzeba będzie dorzucić jeszcze tarcze.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


RE: Problem z Hamulcami - Darek Darek - 07.06.2023

Wymieniłem przewód elastyczny i stwierdzam że to była wadliwa część. Za każdym razem po około 15 km zaczynał się problem... Od niedzieli po wymianie pojeździłem raz 30 km drugi ponad 20 i wszytko działa jak należy..... Dziękuję za pomoc i porada dla innych użytkowników z tym samym problemem


RE: Problem z Hamulcami - raffa - 07.06.2023

Super, że pomogło Smile Oby się dalej bezawaryjnie sprawował!

A przy okazji masz cały układ hamulcowy nowy, więc bezpieczeństwo na następnych kilka lat Smile


RE: Problem z Hamulcami - Darek Darek - 07.06.2023

(07.06.2023, 20:47)raffa napisał(a): Super, że pomogło Smile Oby się dalej bezawaryjnie sprawował!

A przy okazji masz cały układ hamulcowy nowy, więc bezpieczeństwo na następnych kilka lat Smile

Tylko mądry ja zamówiłem jeden przewód... Źle przeczytałem opis i sądziłem że są dwa w pakiecie... Ale za pamięci i kolejnym zamówieniem zrobię i lewy tył a przody póki nic się nie dzieje to nie ruszam... Fakt że z prawej strony się odkręcił nie znaczy że z innych się odkręci.. Ale jeszcze raz dziękuję za pomoc


RE: Problem z Hamulcami - raffa - 08.06.2023

Zrób od razu przody, to pewnie nie kosztuje fortuny, a będziesz mieć spokój na kilka lat.

O ile mi wiadomo to płyn hamulcowy jest dobrym środkiem penetrującym Smile więc w razie czego trochę na nakrętkę i po czasie puści Smile


Menu